دکتر بابک نگاهداری

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس

معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد دانشگاه تهران

بابک نگاهداری استاد دانشگاه و سیاستمدار ایرانی و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی است. او پیشتر از خرداد ۱۳۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰ رئیس حوزه ریاست مجلس و مشاور محمدباقر قالیباف بود.

وی عضو هیئت علمی و دانشیار گروه بیوتکنولوژی این دانشگاه است. او از سال ۱۳۷۹ تا به امروز در شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئولیت‌های مختلفی از جمله معاون ارتباطات شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاون نظارت و راهبری شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و دبیر نقشه جامع علمی کشور را برعهده داشته‌است.

دکتر نگاهداری، از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران بودند، همچنین وی با ریاست طهرانچی بر دانشگاه آزاد اسلامی به این دانشگاه نیز ورود یافت و به عنوان معاون پژوهشی و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب گردید.

 

دکتر امید رضایی‌فر

سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم

عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان

دکتر رضایی فر دوره کارشناسی مهندسی عمران را در سال ۱۳۸۰ در دانشگاه سمنان و دوره های کارشناسی ارشد و دکتری این رشته (مهندسی عمران – سازه) را در سال های ۸۲ و ۸۶ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به پایان برده و پیش از انتصاب به عنوان مدیرکل سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و توسعه فناوری در آذرماه ۱۴۰۰ به عنوان عضو گروه مقاوم سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، عضو گروه پژوهشیتکنولوژی های نوین دانشکده عمران دانشگاه سمنان و در سمت هایی چون مدیر گروه مهندسی سازه، زلزله و مدیریت ساخت و مسئول آزمایشگاه پژوهشی سازه دانشکده عمران دانشگاه سمنان فعالیت کرده است.

عضویت در گروه تدوین آیین نامه پانل های ساندویچی نشریه ۳۸۵ سازمان مدیریت و گروه تدوین آیین نامه لرزه ای الیاف پلیمری،مدیریت فنی بخش تحقیق و طراحی شرکت سازه های پیش ساخته سبک و مدیریت بخش فنی و ظرفیت سازی دفتر مرکزی پروژه بازسازی مناطق زلزله زده بانک جهانی در سال ۸۶  از دیگر سوابق اجرایی دکتر رضایی فر است.

هم اکنون مدیرکل سیاست گذاری، برنامه ریزی و توسعه فناوری وزارت علوم است و با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت فناوری و نوآوری منصوب شده است.